FENG SHUI

Kompletní realizace zahrady v duchu Feng ShuiMísto kde žijeme , má na náš život významný vliv.

.....................................................................................................................

Každý dům, byt i zahrada má vlastní atmosféru a energii, a proto čas strávený na určitých místech bude mít vliv na to jak se cítíme.

......................................................................................................................

Feng Shuei je umění, jak uspořádat prostředí, kde žijeme , tak, abychom s ním byli v harmonii.

Život v harmonii pak znamená zdraví, spokojenost,pracovní úspěch, osobní štěstí a duchovní růst.

.......................................................................................................................

Abychom dosáhli těchto cílů, je nuutné posílit pozitivní energii místa a vyhnout se negativním vlivům, nebo je oslabit.

.......................................................................................................................

Tvorba zahrady v duchu Feng Shuei vyžaduje harmonii sedmi elementů : země, nebe, vody, kamenů, rostlin, budov a cest.

.......................................................................................................................

Každou zahradu můžem vytvořit ve stylu Feng Shuei a není nutné kopírovat čínskou nebo japonskou zahradu, ani pěstovat rostliny z východní Asie.

.......................................................................................................................

Umění Feng Shuei nám dává do rukou pouze potřebná pravidla pro vytvoření zahrady, která povede k harmonii s okolím a lidmi, kteří na tomto místě žijí......


..................................................................................................................
PORADENSTVÍ FENG SHUI A NÁVRHY ZAHRAD


Vždy jste chtěli zahradu, která by byla příjemným místem pro relaxaci a odpočinek, 
ale chyběla vám představivost k tomu, abyste váš sen uskutečnili?
 Sníte o takovém pozemku, který by byl vytvořen v souladu s vaší osobností?

Tyto vaše sny rozhodně nepatří mezi neuskutečnitelné. Můžete se obrátit na naší firmu, která se specializuje na úpravu zahrad a pozemků a to navíc s využíváním filozofie Feng Shuei.

Stejně jako se člověk stará o úpravu svého zevnějšku, je pro něj důležité starat se o své okolí, aby se v něm cítil dobře. Pokud prostředí, ve kterém žije, přetváří a zkrášluje, ovlivňuje ho pak toto okolí i emocionálně. Pozitivní energie si všimne každý, kdo se v okolí úspěšného a vyrovnaného člověka pohybuje. Stejně tak je to i s domem a zahradou.

Navrhneme a vytvoříme Vám tu nejkrásnější zahradu, jakou si můžete přát. Budete skutečně prožívat váš sen. Dostanete vlastní prostor přímo stvořený pro potěšení vaší mysli a k relaxaci, prostor, jaký si budete přát.

Navrhne vám koncepci pro vaši zahradu tak, aby tvořila celek s vaším bydlením v souladu s vaší osobností a vaším životním stylem. Podívejte se na naše realizace a připojte se k našim spokojeným zákazníkům.


HARMONICKÉ PROSTŘEDÍ PODLE FILOZOFIE FENG SHUEI


Co je to vlastně Feng Shuei?

Mnozí již o filozofii Feng Shuei (či Feng Shui) slyšeli nebo četli. Jak můžeme přizpůsobit bydlení s využitím znalostí Feng Shuei?

Naše životy významně ovlivňuje místo a prostředí, ve kterém žijeme. Každý dům, byt i zahrada dýchá vlastní atmosférou a má vlastní energii. Tato místa, ve kterých trávíme určitý čas, mají vliv na to, jak se cítíme.

Feng Shuei nás učí, jak máme uspořádat prostředí, ve kterém žijeme způsobem, abychom s ním byli v harmonii.

Život v harmonii přináší zdraví, spokojenost, pracovní úspěch, osobní štěstí a duchovní růst. S pomocí Feng Shuei můžete posílit pozitivní energii určitého místa a naopak oslabit negativní vlivy, nebo je úplně odstranit.

Filozofie Feng Shuei je stará tisíce let. Pomáhá nám vytvořit si harmonické prostředí pro šťastný život. Poznatky čerpá poznáváním přírody, pohybu nebeských těles a osobnosti a karmy člověka.

O osobnosti člověka nejvíce hovoří jeho činy – jak se chová k druhým, jak využívá své vzdělání k tomu, aby dobře pochopil svět. Feng Shuei zastává názor, že člověk svým chápáním a vlastním přičiněním může příznivě ovlivnit a přetvářet svoje životní prostředí, a to nejenom doma.

Zpříjemnit prostředí se doporučuje i v zaměstnání, protože tam trávíte podstatnou část dne. Prostředí se má přetvářet tak, abyste umožnili proudění správných energií: feng – vítr a shuei – voda. Tyto prvky tvoří základ filozofie Feng Shuei a jsou doplněny prvky dřevem, ohněm, zemí a kovem. Harmonie těchto prvků pak vytváří harmonickou vyrovnanost celku – vašeho bydlení, vaší zahrady.

Při vytváření zahrad v duchu Feng Shuei se dodržuje harmonie sedmi elementů: země, nebe, vody, kamenů, budov, cest a rostlin.

Jestli máte představu, že proto, abyste dokázali propojit všech sedm elementů, musíte projet Japonsko nebo Čínu pro získání inspirace, není to nutné. Pouze je třeba dodržet určitá pravidla a vaše zahrada splyne v harmonii s okolím a lidmi, kteří na tomto místě žijí. S tím vším vám pomůže a poradí specialista .


POUŽITÍ KAMENE V ZAHRADĚ

S použitím kamenů dodáte vaší zahradě nadčasovou krásu.

Kámen je nejen okrasným prvkem, ale také může plnit určitou funkci zahradní úpravy.

Nádherně působí mohutný kámen, který stojí jako solitér. Přitahuje k sobě pozornost a dodává zahradě přírodní a příjemný vzhled. Podle jeho velikosti, tvaru a umístění dodává zahradnímu prostoru hloubku, výšku, či vzbuzuje emoce.

Kámen vyzařuje nesmírnou dávku energie a vábí k relaxaci, meditaci a načerpání nových sil. Takový solitér například z bílého vápence může mít hmotnost až několik desítek tun.


VODA V ZAHRADĚ

Vodou v zahradě samozřejmě nemyslíme bazén ani nafukovací ani zabudovaný.

V pojetí Feng Shuei máme na mysli spíše jezírka.

Voda v zahradě je nádherným prvkem a stejně jako při použití kamene jako solitéru i jezírko může tvořit dominantní prvek.

Ovlivňuje vzhled zahrady, její atmosféru, přináší do zahrady život. V Číně voda symbolizuje energii čchi, která ztělesňuje hojnost a bohatství.

Voda v zahradě může mít nesčetně podob. Můžete mít malou tůňku, jezírko, či zurčící potok nebo dokonce i vodopád. Pokud chcete mít v zahradě zastoupenou vodu za každou cenu, ale nemáte již dostatek prostoru, úlohu vody splní i malé pítko pro ptáky či fontánka.

Která varianta nejlépe vystihne váš životní styl? Podle Feng Shuei stojatá voda přináší klid a harmonii, zurčící potok naopak dynamiku a energii. Oba typy přinášejí do vaší zahrady život, neboť voda se brzy stává domovem mnoha živočichů a ptáků, a tento pestrý život snadno každému učaruje.

VYTVOŘTE SI V ZAHRADĚ SKALKU

Při vyslovení spojení skalka v zahradě si mnozí vybaví maminku nebo babičku, kterak věčně upravovaly skalku před domkem či na chalupě.

Samotný pohled na harmonicky vystavěnou skalku je relaxační, stejně jako péče o ni. V současné době se do našich zahrad opět vracejí skalky, které tvoří neopakovatelný prvek. A to proto, že na světě nenaleznete dvě stejné skalky. Každá je unikátní.

Pomocí kamenů vytvoříte z části zahrady horskou krajinu, ve které můžete pěstovat původní a jedinečné botanické druhy alpinek. Do skalky se používají kameny rozmanitých tvarů a barev. Vhodné je použít takové, které naleznete v bezprostředním okolí. Nejčastěji se používají vápenec nebo pískovec, ale oblíbené jsou i travertiny, které udržují vlhkost. Rostliny se pak sázejí přímo do těchto kamenů. Péče o skalku vám přinese radost a potěšení, pro mnohé se stává odpočinkovým koníčkem.

ROSTLINY V ZAHRADĚ

Žádná zahrada se neobejde bez uklidňující zeleně, kterou poskytují jedině stromy, keře a květiny.

Finančně náročnou variantou je vytvoření zahrady z již vzrostlých stromů a keřů, tím pádem dosáhnete cíleného efektu okamžitě, ale pro některé je naopak radostí a potěšením sledovat, jak vaše zasazené dřeviny rok od roku rostou.

VYUŽIJTE FENG SHUEI PRO VAŠI ZAHRADU

Zajímá vás, jak funguje Feng shuei v zahradě?

Působí podobně, jako například akupunktura. Nepoužívají se ovšem jehly, ale jak už jste si přečetli výše, působí na vás stromy, rostliny, kameny, voda a další estetické prvky, které dotváří harmonické prostředí.

Každý z těchto prvků má své místo, svůj význam. Jejich umístění si zvolíte podle svého cíle. Každá zahrada působí na emoce a vnitřní změny člověka. V duchu Feng Shuei je zdrojem síly domu a dokonce ovlivňuje i sílu osobnosti svého tvůrce.

Stromy, keře a květiny si vysazujte na taková místa na pozemku, aby zde mohla proudit pozitivní energie. Tím vznikne místo, kde je dobře nejen vysazeným rostlinám, ale zejména lidem a možná i zvířátkům.

Zahrada Feng Shuei působí příznivě na ducha i tělo člověka a vytváří bohatství nových krásných vztahů.Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.